Ajánlás szemes
Csávázás csávázott+stimulátor +Korit
Jellemző aszálytűrő
Kezelés Acceleron HD
Nemesítő Dekalb
Norma 70 emag/ha
Tenyészidő FAO300-399
Kiszerelés: 50 ezer mag/zsák
Bruttó (zsák): 78 507 Ft
Nettó egységár (zsák): 61 817 Ft
Ajánlás szemes
Csávázás csávázott+stimulátor +Korit
Jellemző aszálytűrő
Kezelés Acceleron HD
Nemesítő Dekalb
Norma 70 emag/ha
Státusz Rendelhető
Tenyészidő FAO300-399
Érésidő: közép-korai hibrid, ami megbízhatóságot ad korai betakarítási lehetőségekhez is.
Korai fejlődési erély: „kirobbanó” kezdeti fejlődés jellemzi, ami lehetővé teszi korai vetést is.
Gyökérerő: jó, ami segíti a stresszek (pl. aszály) átvészelését.
Szárerő: kiváló, így a növény stabil, és csökkent a dőlés veszélye még megkésett betakarítás esetén is.
Termőhely-stabilitás: nagyon jó, szélsőséges és bizonytalan körülmények között is megbízható teljesítményt nyújt.
Évjárat-stabilitás: szintén kiemelt – a hibrid többféle évjáratban is jól teljesít.
Csőflexibilitás: „átmeneti”, tehát nem teljesen merev, de nem is rendkívül rugalmas.
Vízleadás: gyors vízleadás jellemzi, ami csökkentheti a betakarításkor szükséges szárítás mértékét.
Hektolitertömeg: magas / jó hektolitertömegű hibrid, ami a szemminőségre is pozitív hatással van.
A hibrid kiemelkedő terméspotenciállal bír a korai éréscsoporton belül.
Stresszes környezetben (pl. aszály) is bizonyítottan jó teljesítményt nyújt, ami megerősíti termésbiztonságát.
Intenzív technológiával (pl. magasabb tőszám) jól reagál, így a potenciális termést maximálisan ki lehet aknázni tőszámsűrítéssel.
Tőszám-ajánlás: különböző termőhely-szintekre szabott; optimális tőszám alkalmazásával (pl. jó termőhelyen) kihasználható a hibrid potenciálja.
Termőhely: magasan ajánlott mind átlagos, mind kitettebb, szűkös feltételekkel rendelkező területekre, mivel stressztűrése és stabilitása kiemelt.
Betakarítás: erős szár és jó vízleadás miatt megbízható betakarítás lehetséges, még megkésett időpontban is.
Kiváló szárazság- és stressztűrés → megbízható termés még kedvezőtlen körülmények között is.
Magas hektolitertömeg → jó szemminőség, ami előnyös piac számára.
Erős kezdeti fejlődés → biztos kelés, korai vetés lehetősége.
Stabil növénystruktúra (gyökér + szár) → alacsony dőlési kockázat.
Jó alkalmazkodás különböző termőhelyekhez → sokoldalú felhasználás.
Csőflexibilitása csak „átmeneti”, így nem olyan rugalmas, mint nagyon flexibilis hibridek esetében lehet.
Intenzív termesztéshez magasabb tőszám javasolt a maximális hozamhoz, ami több inputot jelenthet.
Bár gyors vízleadás jellemzi, a betakarítás optimális időpontját jól kell megtervezni a minőség megőrzése érdekében.
Bármilyen szakmai kérdésem merült is fel, a Primagtól mindig gyorsan megkaptam a választ. Nagyon segítőkészek! Nagy biztonságot ad, hogy tudom, hogy egyedi kéréseimmel is fordulhatok hozzájuk, beszerzik, amire szükségem van, és nem nekem kell utána járnom. Én elmondom, mire van szükségem, ők pedig felkutatják. A Primag nagy terhet levesz a vállamról azzal, hogy néhány kattintással meg tudom rendelni a szükséges vetőmagokat, és megbízhatóan ki is szállítják.
A Primag volt az első komoly kereskedő cég, aki az idők szavát meghallva webes felületre vitte a készletet, a vásárlást, a kiszolgálást. Ezzel nekünk, vásárlóknak rengeteg időt, telefonálgatást, utazgatást spóroltak meg. Ez azóta fejlődik, minden évben egyre jobbak és a növekvő termékszám ellenére is kezelhető, működő a webshopos felület.
A munkacsúcsok idején minden megspórolt perc kincset ér, hiszen szinte folyamatosan a területen dolgozunk, és az élet gyakran olyan helyzeteket produkál, amikor nyitvatartás után szükséges a beszerzéseket bonyolítani. Ekkor nagyon jól jön, hogy a Primag webshopból a legtöbb input anyagot, sőt még ritkábban használt eszközöket, pl. zsákokat, tartályt, szivattyút is megrendelhetek. Nem egyszer előfordult, hogy csak itt találtam a konkrét igényünkre költséghatékony megoldást. Ha a rendelés pontosítására van szükség, gyakorlatilag azonnali telefonos segítséget kapok, majd a szállítást is hihetetlenül gyorsan megszervezik. Ilyen gördülékeny beszerzési lehetőséggel máshol nem találkoztam még.