Kezdőoldal > Vetőmagok > Gabonafélék > Búza > KWS Europe csávázott II. fok
 
Letöltés
KWS Europe csávázott II. fok
KWS Europe

Ajánlás malmi

Csávázás csávázott

Érésidő középérésű

Norma 180-220 kg/ha

Szap. fok II. fok

Típus tar

Vetésidő ősz

Kedvenc termékek közé teszem
KWS Europe csávázott II. fok
Újdonság
Ez a termék: Rendelhető

Kiszerelés: 1000 kg/big-bag

Bruttó (big-bag): 223 266 Ft

Nettó egységár (kg): 176 Ft

kg
 
Végösszeg megtekintése

Ajánlás malmi

Csávázás csávázott

Érésidő középérésű

Norma 180-220 kg/ha

Státusz Rendelhető

Szap. fok II. fok

Típus tar

Vetésidő ősz

Kedvenc termékek közé teszem
Jellemzői | Jellemzői

Miért válaszd a KWS Europe őszi búzát?

A KWS Europe a KWS nemesítőház egyik nagy termőképességű őszi malmi búzafajtája, amelyet a stabil termés, a kiváló alkalmazkodóképesség és a megbízható sütőipari minőség érdekében fejlesztettek ki. A fajta jól teljesít intenzív és közepes termesztéstechnológia mellett egyaránt, miközben eltérő termőhelyi adottságok között is kiegyensúlyozott terméseredményeket biztosít.

A KWS Europe azoknak a gazdálkodóknak jelent kiváló választást, akik egyszerre keresnek magas hozamú, jól értékesíthető és biztonságosan termeszthető búzafajtát. Kiváló agronómiai tulajdonságai miatt hosszú távon is versenyképes megoldást kínál a magyarországi búzatermesztésben.

Milyen hasznosításra alkalmas?

A KWS Europe elsősorban malmi búza, amely kedvező sütőipari paramétereinek köszönhetően kiváló alapanyaga a lisztgyártásnak és a pékiparnak. Jó hektolitertömege, kiegyenlített szemmérete és stabil beltartalmi tulajdonságai miatt könnyen értékesíthető.

Amennyiben a piaci viszonyok vagy a gazdaság igényei ezt indokolják, takarmánybúzaként is jól hasznosítható, azonban genetikai adottságai alapján elsősorban malmi célú termesztésre ajánlott.

A KWS Europe legfontosabb előnyei

A KWS Europe egyik legnagyobb előnye a kiemelkedő terméspotenciál, amelyet kiváló termésstabilitással párosít. A fajta jól alkalmazkodik Magyarország eltérő klimatikus és talajadottságaihoz, ezért az ország legtöbb búzatermesztő térségében biztonságosan termeszthető.

Erőteljes bokrosodóképessége biztosítja a megfelelő kalászszám kialakulását, amely jelentősen hozzájárul a magas hektáronkénti terméshozamhoz. Jó regenerálódó képessége miatt a tél utáni fejlődése gyors és egyöntetű.

A KWS Europe közepes növénymagasságú fajta, amely kiváló állóképességgel rendelkezik. Szárszilárdsága lehetővé teszi az intenzív tápanyagellátást is, miközben minimálisra csökkenti a megdőlés kockázatát.

A fajta kedvező betegségtoleranciával rendelkezik a legfontosabb levélbetegségekkel szemben. Jó ellenálló képességet mutat a lisztharmat, a levélrozsdák és a szeptóriás levélfoltosság ellen, ami hozzájárul a magas termésbiztonsághoz és a kiváló szemminőséghez.

Jó télállósága miatt biztonságosan áttelel a hazai termesztési körülmények között, így a változó téli időjárás sem jelent jelentős kockázatot.

Termesztési javaslat

A KWS Europe széles termőhelyi alkalmazkodóképességgel rendelkezik. Legnagyobb terméspotenciálját a közepes és jó termőképességű, megfelelő vízgazdálkodású talajokon képes kihasználni, ugyanakkor kedvezőtlenebb adottságú területeken is stabil teljesítményt nyújt.

Ajánlott vetési ideje szeptember végétől október végéig tart. A megfelelő időben elvetett állomány erőteljes bokrosodást, jó áttelelést és intenzív tavaszi fejlődést biztosít.

A fajta kiválóan reagál a korszerű termesztéstechnológiára. Harmonikus tápanyag-utánpótlás és időben elvégzett növényvédelmi kezelések mellett kiemelkedő termésmennyiség és jó minőség érhető el.

Kinek ajánljuk?

A KWS Europe ideális választás azoknak a gazdálkodóknak, akik:

  • nagy termőképességű malmi búzát keresnek;
  • fontosnak tartják a stabil termésbiztonságot;
  • intenzív vagy közepes termesztéstechnológiát alkalmaznak;
  • kiváló állóképességű, megdőlésre kevésbé hajlamos fajtát szeretnének;
  • jó sütőipari minőségű és könnyen értékesíthető terményt kívánnak előállítani.

Miért válaszd a KWS Europe őszi búzát?

A KWS Europe olyan korszerű búzafajta, amely kiváló egyensúlyt teremt a magas terméshozam, a stabil malmi minőség, a jó állóképesség, a kedvező betegség-ellenállóság és a széles körű alkalmazkodóképesség között. Megbízható teljesítménye miatt kiváló választás azoknak a termelőknek, akik hosszú távon is biztonságos és jövedelmező búzatermesztést szeretnének folytatni.

Főbb jellemzők

  • Növényfaj: Őszi búza (Triticum aestivum)
  • Fajta: KWS Europe
  • Érésidő: Középérésű
  • Hasznosítás: Malmi búza
  • Minőségi kategória: Malmi
  • Termőképesség: Kimagasló
  • Bokrosodóképesség: Jó
  • Állóképesség: Kiváló
  • Télállóság: Jó
  • Betegség-tolerancia: Jó lisztharmat-, levélrozsda- és szeptória-tolerancia
  • Ajánlott vetésidő: Szeptember vége – október vége

Gyakori kérdések

  • Milyen hasznosításra ajánlott a KWS Europe?

Elsősorban malmi búzaként termesztik, de takarmányozási célra is jól felhasználható.

  • Milyen érésidejű a KWS Europe?

Középérésű fajta, amely jól illeszthető a hazai betakarítási technológiákhoz.

  • Milyen termőhelyen teljesít a legjobban?

A közepes és jó termőképességű talajokon képes a legmagasabb terméshozam elérésére, ugyanakkor kiváló alkalmazkodóképessége miatt változó adottságú területeken is megbízhatóan terem.

  • Miért érdemes a KWS Europe fajtát választani?

A KWS Europe nagy termőképességet, stabil malmi minőséget, kiváló állóképességet és jó termesztésbiztonságot kínál, így kiváló választás a jövedelmező búzatermesztéshez.

Akár ezekkel is kombinálhatod |  Akár ezekkel is kombinálhatod
TrichoMax+BactoFil Repce
Rendelhető
Talajbaktérium
TrichoMax+BactoFil Repce
Ajánlás
talajoltás
AÖP
AÖP
BIO
BIO
Dózis
10 ha/csomag
Státusz
Rendelhető
Típus
biokontroll hatású
Összetevők
10l BactoFil Repce
5kg TrichoMax
Kiszerelés:
5 kg+10 l/csomag
Nettó egységár:
211 046 Ft/csomag
Kosárba teszem
Fitohorm Örökzöld
Rendelhető
Lombtrágya
Fitohorm Örökzöld
Ajánlás
növénykondícionáló
Dózis
2 l/ha
Kultúra
gyep/dísznövény
Státusz
Rendelhető
Kiszerelés:
5 liter/kanna
Nettó egységár:
1 996 Ft/liter
Kosárba teszem
Kukorica KompleX
Rendelhető
Lombtrágya
Kukorica KompleX
Ajánlás
növénykondícionáló
Dózis
10-15 l/ha
Kultúra
kukorica
Státusz
Rendelhető
Kiszerelés:
20 liter/kanna
Nettó egységár:
1 097 Ft/liter
Kosárba teszem
Fitohorm Makrosol
Rendelhető
Lombtrágya
Fitohorm Makrosol
Ajánlás
növénykondícionáló
Dózis
2-5 l/ha
Kultúra
univerzális
Státusz
Rendelhető
Kiszerelés:
5 liter/kanna
Nettó egységár:
2 231 Ft/liter
Kosárba teszem
Fitohorm Komplex Plusz
Rendelhető
Műtrágya komplex
Fitohorm Komplex Plusz
Ajánlás
zöldség/gyümölcs
Dózis
1 kg/1000 l
Összetétel
N14 P2O5 7 K21
Státusz
Rendelhető
Típus
vízoldható
Kiszerelés:
5 kg/zsák
Nettó egységár:
2 466 Ft/kg
Kosárba teszem

Amiket mostanában megnéztél | Amiket mostanában megnéztél
KWS Europe csávázott II. fok
Újdonság
Rendelhető
Búza
KWS Europe
Ajánlás
malmi
Csávázás
csávázott
Státusz
Rendelhető
Szap. fok
II. fok
Típus
tar
Vetésidő
ősz
Kiszerelés:
1000 kg/big-bag
Nettó egységár:
176 Ft/kg
Kosárba teszem
Cikkajánló | Cikkajánló
A tritikálé visszatérése: miért nő újra a kereslet a kettős hasznosítású gabona iránt?
A tritikálé visszatérése: miért nő újra a kereslet a kettős hasznosítású gabona iránt?
2026.08.02. | Szakmai cikkek
A kettős hasznosítás újra felértékeli a növényt. A tritikálé nem csak szemes terményként erős, teljes növényként is jól tervezhető.
Tovább olvasok
Zöldtrágya növények összehasonlítása: melyik javítja leginkább a talajt?
Zöldtrágya növények összehasonlítása: melyik javítja leginkább a talajt?
2026.07.31. | Szakmai cikkek
A legjobb zöldtrágya mindig a célhoz illeszkedő faj vagy keverék. Megfelelő vetőmaggal és átgondolt keverékkel a talajjavítás nem szerencsejáték, hanem tervezhető gyakorlat.
Tovább olvasok
Miért fontos a vetőmag-felújítási arány az őszi kalászosok vetésénél?
Miért fontos a vetőmag-felújítási arány az őszi kalászosok vetésénél?
2026.07.23. | Szakmai cikkek
A megfelelő vetőmag-felújítási arány és a minősített, fémzárolt vetőmag használata hozzájárulhat az egyenletes keléshez, a megfelelő tőszám kialakulásához és a termésbiztonság növeléséhez.
Tovább olvasok
Ügyfeleink mondták | Ügyfeleink mondták
Csillag inaktív
Csillag inaktív
Csillag inaktív
Csillag inaktív
Csillag inaktív

A munkacsúcsok idején minden megspórolt perc kincset ér, hiszen szinte folyamatosan a területen dolgozunk, és az élet gyakran olyan helyzeteket produkál, amikor nyitvatartás után szükséges a beszerzéseket bonyolítani. Ekkor nagyon jól jön, hogy a Primag webshopból a legtöbb input anyagot, sőt még ritkábban használt eszközöket, pl.  zsákokat, tartályt, szivattyút is megrendelhetek. Nem egyszer előfordult, hogy csak itt találtam a konkrét igényünkre költséghatékony megoldást. Ha a rendelés pontosítására van szükség, gyakorlatilag azonnali telefonos segítséget kapok, majd a szállítást is hihetetlenül gyorsan megszervezik. Ilyen gördülékeny beszerzési lehetőséggel máshol nem találkoztam még.

Szántosi Attila Biohungaricum Kft.
Szarvas
Csillag inaktív
Csillag inaktív
Csillag inaktív
Csillag inaktív
Csillag inaktív

Bármilyen szakmai kérdésem merült is fel, a Primagtól mindig gyorsan megkaptam a választ. Nagyon segítőkészek! Nagy biztonságot ad, hogy tudom, hogy egyedi kéréseimmel is fordulhatok hozzájuk, beszerzik, amire szükségem van, és nem nekem kell utána járnom. Én elmondom, mire van szükségem, ők pedig felkutatják. A Primag nagy terhet levesz a vállamról azzal, hogy néhány kattintással meg tudom rendelni a szükséges vetőmagokat, és megbízhatóan ki is szállítják. 

Czeller Gábor családi gazdálkodó
Tamási
Csillag inaktív
Csillag inaktív
Csillag inaktív
Csillag inaktív
Csillag inaktív

Az Önöktől vásárolt Christina vetőburgonya fantasztikus lett, a vevőink és mi is nagyon meg voltunk elégedve, így a jövő évi vetőburgonyát is szeretnénk Önöktől megrendelni. Köszönünk minden hasznos információt, mellyel segítik a munkánkat.

Szabó László családi gazdálkodó
Jászárokszállás
<b>1991 óta</b> lendületben
1991 óta lendületben
<b>Szakértő</b> ügyfélszolgálat
Szakértő ügyfélszolgálat
<b>Határon</b> innen és túl
Határon innen és túl
<b>Megoldást </b>kínálunk
Megoldást kínálunk
Kérdésed, üzeneted van? Oszd meg velünk!

Figyelem! A Caps Lock bekapcsolva!

+