Ki ne szeretne friss zöldséget nevelni, igazi napérlelte ízletes és zamatos paradicsomba harapni? Ételeit friss fűszerekkel ízesíteni vagy pompás virágokkal teli kertet csodálni? Hosszú életű, egészséges növények akár a konyhaablakban is születhetnek. A gyerekek ámulva figyelik majd, hogyan lesz egy aprócska magból végül felnőtt növény, virág és termés. De ez a kis csoda - valljuk be - a felnőttek szívét is megmelengeti.
A sikeres palántanevelésnek és az abból fejlődő gyönyörű, egészséges növény fejlődésének a tőzeg és a trágya lesznek az alapjai. Ha kudarcok helyett egészséges és termékeny növényeket szeretnél a kertedben nevelni, akkor érdemes már március elején elkezdened a kertészkedést: az ablakpárkányodon.
Azokat a növényeket, amelyek olyan tájakról származnak, ahol vagy hosszabb a vegetációs időszak, vagy nincs is tél, palántaneveléssel tesszük alkalmassá a termesztésre, valamint felgyorsítjuk általa a hosszú tenyészidejű növények fejlődését. A magokat fagytól és az időjárás viszontagságaitól védett helyen vetjük el. A tavaszi fagyok elmúltával ültetjük ki a kis palántákat a kertünkbe. A jó vetőmag mellett a palántanevelő közeg minősége lesz az, ami meghatározza sikerünket, ezért már most érdemes rászánni az időt arra, hogy a megfelelő minőségű tőzeg és a későbbi növényfejlődéshez, valamint a szép terméshez a magas minőségű kertészeti tápanyagok lelőhelyét felfedezzük.
Mindhármat megtalálod webáruházunkban, ahol a legmagasabb minőségű termékekkel állnak a vásárlók rendelkezésére, s ez a minőség lesz a sikeres palántanevelés záloga. Ha nem előnevelt palántákat vásárolsz, ráadásként a pénztárcád is vastagabb marad.
Palántát csak olyan közegben lehet nevelni, ami tiszta, mindenféle kórokozótól, szennyeződéstől, kártevőtől mentes. A szaporítóföldek többsége jellemzően tőzeg, illetve tőzegből készült földkeverék. A tőzegek kertészeti célra való alkalmassága kémiai és fizikai jellemzőiktől függ, tehát nem mindegy, milyen tőzeget használunk. Ráadásul nem ugyanazt várjuk el a szaporítóföldtől, mint a palántanevelő cserépföldtől vagy tápkockaföldtől. Az előbbinél a kiváló fizikai jellemzők a fontosak, mint a nedvességtartó képesség, az átlevegőzöttség, valamint az alacsony sótartalom és EC érték. A tápkockaföldeknél pedig a folyamatos és harmonikus tápanyagtartalomra kell törekedni.
A megfelelő tápanyag-ellátottság a tápkockaföldeknél vagy folyamatos tápoldatozással vagy lassított hatású műtrágyával valósítható meg. Ebből a műtrágyából a tápelemek lassú oldódással szabadulnak fel, ezáltal folyamatos tápanyagellátást képesek biztosítani a növény számára. A zöldségfélék kifejezetten nagy mennyiségű foszfort igényelnek a megfelelő fejlődéshez, ezért foszforban gazdag, tökéletes oldódású és komplex összetételű műtrágya oldatával javasolt a kezelésük, ezentúl napos időben hígabb, míg borús időben töményebb oldatot igényelnek.